Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümü  (Okunma Sayısı 117977 defa)
0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
§®©
BS
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« : 03 Mart 2008, 15:54:55 »

1986-1987 eğitim yılından beri Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde hizmet veren Ekonometri Bölümü'nde, İstatistik, Ekonometri ve Yöneylem Araştırması olmak üzere üç Anabilim dalı bulunmaktadır. Bölümde 5 Profesör, 1 Doçent , 6 Yardımcı Doçent, 3 Öğretim Görevlisi ve 6 Araştırma Görevlisi görev yapmaktadır.

ÖSS sınavı sonucunda Ekonometri Bölümü'ne yerleştirilen öğrencilere tercihe bağlı olarak yabancı dilde hazırlık eğitimi alma imkanı da sağlanmıştır. Ayrıca, birinci sınıftan itibaren bölümdeki Bilgisayar Laboratuarı'nda bilgisayar eğitimi verilmektedir.

Ekonometri Bölümü mezunları DİE, DPT, Hazine Müsteşarlığı ve Merkez Bankası gibi kamu kuruluşlarında; bununla birlikte sigortacılık, bankacılık, sermaye piyasası başta olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kamu ve özel kuruluşların araştırma-geliştirme (AR-GE), planlama ve bütçe departmanlarında istihdam edilebilmektedir.

Anabilim Dalları:

Ekonometri (Econometrics), İstatistik (Statistics), Yöneylem (Operations Research)

İdari Yapı

Bölüm Başkanı
Prof.Dr. İbrahim DOĞAN

Bölüm Başkan Yardımcıları
Yrd.Doç.Dr. Fatma URFALIOĞLU
Yrd.Doç.Dr. Tuncay CAN

İLETİŞİM
Ressam Namık İsmail Sokak No:1 Bahçelievler / İSTANBUL
Tel : 0212 554 32 35
Fax : 0212 539 11 82

ULAŞIM
Mecidiyeköy - Basınsitesi / 85B
Eminönü - Basınsitesi / 97A
Bahçelievler Kampüsü

* İETT ile ulaşım, kampüse yakın (Bakırköy,İncirli) duraklardan geçen otobüslerin listesini görmek için Tıklayınız.
* Kampüsü Google Maps'den Görmek için
Tıklayınız

Alıntı: http://iibf.marmara.edu.tr/
Ekonometri - M
« : 03 Mart 2008, 15:54:55 »

§®©
BS
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2008, 15:56:15 »

Bölüm Başkanının Mesajı

Kuruluşundan beri üniversite ve fakülte içinde saygın yerini koruyan bölümümüz, bilginin hızla eskidiği çağımızda, bilimsel mükemmelliğe ulaşmak için, öğretim üyeleri ve öğrencileri ile huzurlu bir ortamda, uyum içinde eğitim ve öğretimi sürdürmektedir.

Günümüzde üniversiteler ve eğitim kurumları da rekabetçi piyasadan kendilerini soyutlayamazlar. Bu doğrultuda bölümümüz, mezun öğrencilerle sürdürdüğü iletişim sonucu, iş hayatında rastlanılan sorunları, ders programlarını bu doğrultuda güncelleyerek göz önünde bulundurmaktadır. Derslerimiz birinci sınıftan itibaren bilgisayar uygulamalı olup, kongre ve konferanslarda yapılan güncel bilimsel tartışmalar, öğretim üyeleri tarafından öğrencilere ders anlatımında aktarılmaktadır. Erasmus programı ile öğrenciler ikinci sınıftan itibaren Avrupa Üniversiteleri'nde eğitimlerine bir dönem devam etmektedir. Öğretim üyelerimiz de yabancı üniversitelerde misafir öğretim üyesi olarak bulunmaktadırlar. Bu da bölümümüzün uluslar arası üniversitelerle bütünleşmesinde etkin rol aldığının göstergesidir.

Bölüm olarak vizyonumuz, Atatürk Cumhuriyeti'ne sahip çıkan, rasyonel düşünen, analiz yeteneği yüksek, sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş öğrenciler yetiştirmektir. Öğrencilerimize sağlık ve başarılar diler, öğretim üyelerimize çalışma ve çabalarından dolayı teşekkür ederim.

Ekonometri Bölüm Başkanı
Prof. Dr. İbrahim DOĞAN

Alıntı: http://iibf.marmara.edu.tr/
Ekonometri - M

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: